18/05/2024

تهران – ایرنا – روزنامه فرانسوی «فیگارو» پاسخ تنبیهی جمهوری اسلامی ایران به حمله موشکی رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را یک موفقیت راهبردی بزرگ برای تهران دانست.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، روزنامه فیگارو در گزارشی نوشت که پس از پاسخ نظامی تهران به حمله موشکی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، آنچه این رژیم از آن به «دکترین ضاحیه» یاد می کرد، بی اثر شد.

به نوشته این روزنامه، «دکترین ضاحیه» یک استراتژی نظامی رژیم صهیونیستی بود که نام خود را از تخریب سیستماتیک حومه جنوبی بیروت در جریان جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی به لبنان اتخاذ کرد و رژیم اسرائیل در تمام جنگ‌های خود از سال ۲۰۰۶ به این استراتژی روی آورد. بر اساس دکترین ضاحیه، رژیم صهیونیستی از قدرت آتش نامتناسب استفاده و تمام زیرساخت ها را به شدت هدف قرار می دهد تا اقشار مختلف مردم هزینه داده و آنها را علیه رهبران خود تحریک کند.

روزنامه فیگارو با اشاره به اینکه قدرت نظامی رژیم اسرائیل در افکار عمومی جهان دست نیافتنی بود اما این تصویر پوشالی با پاسخ تنبیهی ایران فرو ریخت، نوشت که تصویر رژیمی که نمی شد به آن نزدیک شد و به دلیل ارعاب کردن دیگران قابل احترام شده بود، پس از پاسخ نظامی ایران نخ نما شد.

این روزنامه فرانسوی نوشت: پس از حمله مستقیم حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر و برای دومین بار در کمتر از یک سال گذشته، تعداد بیشتری از دشمنان اسرائیل بدون توجه به پیامدهای احتمالی آن از مرزهای سخت عبور کردند و این بار نوبت نقش آفرینی ایران فرا رسید.

این روزنامه اشاره کرد که تل‌آویو صبح یکشنبه گیج‌ و سردرگم از خواب بیدار شد و میلیون‌ها صهیونیست به دلیل تاثیر انفجار تسلیحات ایران، شب بی‌خوابی را پشت سر گذاشتند.

فیگارو تاکید کرد که امنیت رژیم اسرائیل از زمان تاسیس (جعلی) آن در سال ۱۹۴۸ و حمایت قاطع آمریکا از آن هرگز تا این حد مورد تهدید قرار نگرفته بود.

به نوشته این روزنامه، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی فکر می کرد که با حمله وحشیانه به نوار غزه تمام منطقه از او می ترسد، اما ایران برای اولین بار با شجاعت، سرزمین های اشغالی فلسطین را هدف قرار داد.

این روزنامه یادآور شد که ایران حتی بدون توجه به برنامه هسته ای خود اولین قدرت نظامی خلیج فارس است و ارتش این کشور از نظر نیروی انسانی و تسلیحات با داشتن ۳۵۰ هزار سرباز و ۳۵۰ هزار نیروی انسانی ذخیره یکی از قوی ترین ارتش های منطقه است.

فیگارو اضافه کرد: سیلی که [در پی حمله ایران] به [رژیم] اسرائیل وارد شد، اوضاع را بطور کامل تغییر داد و این یک موفقیت مطلق برای تهران است و تل آویو ترسیده است. ایران قدرتی باورنکردنی از خود نشان داد.

به نوشته فیگارو، پاسخ نظامی ایران از همه جهات یک موفقیت راهبردی بزرگ بود و تنها رژیم اسرائیل نیست که به شدت از ایران ترسیده بلکه پایتخت‌های غربی و عربی نیز پیام را بطور کامل فهمیده اند.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شنبه شب با صدور بیانیه ای اعلام کرد: با گذشت بیش از ۱۰ روز از سکوت و اهمال سازمان‌های بین‌المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای محکومیت تجاوز و جنایت گری رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق به عنوان بخشی از خاک کشورمان و به شهادت رساندن ۷ تن از مستشاران قانونی کشور و عدم مجازات رژیم جنایتکار ذیل بند هفتم منشور سازمان ملل؛ جان برکفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به این جنایت‌ها و تحقق هشدارهای پیشین و تامین مطالبه ی به حق ایران و به منظور تنبیه متجاوز، با استفاده از توانمندی‌های راهبردی اطلاعاتی، موشکی و پهپادی خود به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی حمله و آنها را با موفقیت مورد اصابت قرار داد و منهدم کرد.