25/05/2024

مطلب احمدیان از زندان اوین به بیمارستان اعزام شد

خبرگزاری هرانا – مطلب احمدیان، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، امروز یکشنبه بیستم اسفندماه، جهت انجام مراحل درمانی به بیمارستان سینا اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مطلب احمدیان به بیمارستان منتقل شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی سیاسی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای احمدیان از بیماری سرطان معده، عفونت بیضه و همچنین آسیب‌ های نخاعی رنج میبرد. روز جاری این زندانی برای انجام مراحل درمان و انجام آزمایشات به بیمارستان سینا منتقل و بستری شد.”
مطلب احمدیان که وزنش به ۳۵ کیلو کاهش پیدا کرده و شکم وی متورم شده است، پیشتر با بهانه تراشی مسئولان مربوطه از رسیدگی پزشکی محروم مانده بود.

آقای احمدیان در تاریخ ۲۳ آذرماه سال گذشته، جهت انجام مرحله اول از عمل سه مرحله ای جراحی بیضه، به بیمارستان اعزام شده بود. وی یک روز بعد از عمل جراحی به زندان بازگردانده شد.

لازم به ذکر است، این زندانی سیاسی به دلیل عارضه نخاعی باید هر شش ماه یکبار تحت آزمایش ام آر آی قرار گرفته و همچنین جهت جلوگیری از پیشرفت بیماری و درمان به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کند. سال ۹۸ پزشک متخصص دستور تزریق ژل به ناحیه نخاعی داد که با نامه نگاری مسئول بهداری و رئیس زندان موفق به گرفتن آنها نشد. نهایتا سال ۹۹ از خارج از زندان دارو تهیه و تزریق شد.

مطلب احمدیان در تاریخ ۱۳ مهرماه ۱۳۸۹ بازداشت و پس از حدود ۲۳۰ روز تحمل سلول انفرادی در پرونده اول خود به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های اپوزیسیون، به ۳۰ سال حبس در تبعید در زندان میناب محکوم شد و در تاریخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ به زندان سقز منتقل شد.

وی همچنین در دو پرونده در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۰ با اتهام تردد غیرمجاز از مرزهای کشور به پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و یک سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای احمدیان در مردادماه سال ۹۷ توسط شعبه ۱ دادگاه کیفری یک استان کردستان به اتهامات “مشارکت در قتل” به ۸ سال حبس تعزیری و پرداخت نصف دیه کامل (دو دیه کامل برای ۴ متهم پرونده) و به اتهام “ضرب و جرح عمدی” از بابت همان پرونده به ۱ سال حبس و پرداخت ۲۰ میلیون تومان (۸۰ میلیون تومان برای ۴ متهم پرونده) بابت دیه فرد مجروح شده درگیری محکوم شد.

آقای احمدیان پس از ابلاغ این حکم در ابتدای شهریورماه ۹۷ از زندان مرکزی سنندج به زندان اوین منتقل شد. او مجددا اواسط سال ۹۸ از این زندان به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

وی نهایتا در تاریخ یازدهم مردادماه سال جاری به دنبال تعطیلی زندان رجایی شهر به همراه دستکم هفت تن از زندانیان سیاسی به زندان اوین منتقل شد. وی هم اکنون در بند چهار زندان مذکور نگهداری میشود.

مطلب احمدیان، حدودا ۳۹ ساله و اهل شهرستان بانه است.

مطلب احمدیان از زندان اوین به بیمارستان اعزام شد