25/05/2024

جوان آنلاین: کانال تلگرامی تحلیل و پژوهش جنگ های ترکیبی در مطلبی با عنوان «کابینه نتانیاهو» و نگاه آخرالزمانی در دیپلماسی خاورمیانه به برنامه مشترک «آمریکا و اسرائیل» برای جنگ در خاورمیانه پرداخت و نوشت:

گرینستون در کتاب «انتظار مسیحا»، نقشه مشترک «مسیحیت انجیلی» و «صهیونیسم یهودی» را ایجاد جنگ برای تسریع در ظهور منجی، چنین می‌نگارد:

یهودیان باید از سراسر جهان به فلسطین مهاجرت کنند و کشور اسرائیل در قلمرو رودخانه نیل تا فرات به وجود آید و یهودیانی که به اسرائیل مهاجرت می‌کنند اهل نجات هستند.

صهیونیسم مسیحی برای اجرایی کردن عقیده خود درباره بازگشت عیسی مسیح و حاکمیت بر جهان در پیمانی مشترک با یهود، معتقدند مسجدالاقصی و قبة‌الصخره در بیت‌المقدس باید ویران شوند و به جای آنها معبد سوم و هیکل سلیمان بنا گردد؛ سپس جنگ نهایی آرماگدون به رهبری آمریکا و انگلیس آغاز می‌شود.

زمانی که جنگ جهانی بین دو جبهه خیر و شر، آغاز شود، مسیحیان دوباره تولدیافته توسط سفینه عظیم از دنیا به بهشت منتقل می‌شوند و همراه مسیح شاهد نابودی جهان و عذاب سخت خواهند بود.

در جنگ آرماگدون و درست زمانی که ضدمسیح آنتی کرست در حال پیروزی است، حضرت عیسی مسیح به جهان باز می‌گردد و با شکست دجال، حکومت جهانی را بر پا می کند[1].

نتانیاهو، جنگ و تسریع در ظهور «مسیح یهودی»

ایهود باراک، نخست‌وزیر سابق اسرائیل، طی مصاحبه ای با شبکه فرانسوی، می‌گوید: بنیامین نتانیاهو برده «وزرای نژادپرستِ مسیح‌گرا» خود شده است که برای باقی ماندن در نخست‌وزیری خود تحت نفوذ قرار دارد.

باراک معتقد است که این وزیران، اعتقادات مذهبی افراطی دارند و به دنبال تحقق برنامه مسیحایی هستند.

وزیران از نتانیاهو می‌خواهند که «کل خاورمیانه را شعله‌ور کند» تا ظهور مسیح را تسریع کند.

نتانیاهو خود نیز بر این باور، پافشاری می‌کند: «کتاب مقدس می‌گوید که زمانی برای صلح و زمانی برای جنگ وجود دارد و اکنون زمان جنگ است».

او گویی این سخن ربه (پیشوای مذهبی یهودیان) اعتقاد دارد که گفت: «نتانیاهو آخرین رهبر اسرائیل پیش از ظهور مسیح است».

جهان در طلب منجی است. اما گویی اسرائیل، با قتل و کشتار می‌خواهد به آن برسد.

جای شگفتی است، مسیحیت که قائل است: «یهودیان مقصر اصلی به صلیب کشیدن حضرت عیسی مسیح است»؛ چگونه با دشمن هزارساله خویش یعنی یهودیان صهیونیست‌ پیوند صمیمی برقرار نموده‌اند؟

در حالی که یهودیان نیز معتقدند: «مسیحا و ماشیح هنوز نیامده است و عیسی مسیح مورد ادعای دین مسیحیت، پیامبری دروغین بوده است»