25/05/2024

بیانیه مجامع اسلامی ایرانیان در محکومیت حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق و قتل امدادگران بین المللی در غزه

 

رژیم اشغالگرآپارتاید اسرائیل، نزدیک به شش ماه پس از حمله به نوار غزه نتوانسته است به هدفهای  آشکار تعیین شده خود از جمله از بین بردن حماس و آزاد کردن گروگانهای اسرائیلی و هدف اصلی و پنهانی یعنی راندن ساکنان غزه و اشغال کامل آن برسد.

اسرائیل با زیر پا گذاشتن تمامی کنوانسیونها و قوانین بین المللی حاکم بر “جنگ” با هدف قراردادن غیر نظامیان فلسطینی، استفاده از سلاح گرسنگی وایجاد قحطی در غزه، مصداق و یاد آور جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت شده است. نمونه آخرجنایت اسرائیل، به قتل رساندن عده ای از امدادگران بین المللی، نابود کردن بیمارستان الشفا و کشتار فجیع فلسطینیان درون بیمارستان می باشد.  درغزه ابعاد فاجعه تا حدی است که تحت فشار افکار عمومی جهانی، امروز بیش از پیش مدافعان و پشتیبانان تاریخی اسرائیل نیزدر حمایت های علنی، احتیاط پیشه می کنند، حتی برخی نیز زبان به اعتراض گشوده اند. از این رو، رژیم آپارتاید با  وارد آوردن فشار برسازمانهای مدافع حقوق بشر و تشکلهای کمک رسانی بین المللی، رسانه ها و… که در غزه حضور دارند بنا بر این، شاهد و گزارشگر جنایات اعمال شده علیه غیر نظامیان بیدفاع هستند قصد دارد با بستن  بیشتر فضا، از اطلاع رسانی جلوگیری نماید.

از قرار، دولت نتانیاهو که احساس انزوای شدیدی می کند قصد دارد برای نجات خویش، همراه با فشار بیشتربرغزه، با فرار به جلو، جبهه های جدیدی را بگشاید. در این راستا، باردیگر با نقض قوانین و کنوانسیونهای  بین المللی، اقدام به حمله و بمباران سر کنسولگری ایران کرده است.

مجامع اسلامی ایرانیان ضمن محکوم کردن اقدامات تنش آفرین اسرائیل در منطقه و عمل کشتار جمعی اش در غزه، یاد آور می شوند که  در صورت بروز جنگ فراگیر در منطقه و فراتر از آن، مسئولیت چنین فاجعه ای علاوه بر رژیم آپارتاید، برعهده حامیان غربی اسرائیل، به ویژه ایالات متحده است که علیرغم حکم  دیوان بین المللی لاهه و نیز قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر آتش بس و توقف کشتار فلسطینیان، کماکان در پنهان و آشکار ازرژیم اسرائیل حمایت می کنند.

ما، مجامع اسلامی ایرانیان مخالفت خود را با هرگونه حمله نظامی به ایران اعلام می کنیم و بر این باوریم که اینگونه اعمال از یک سو، بسود حاکمان اسرائیل با هدف گسترش هر چه بیشتر مرزهای خود به قیمت ویرانی خاور میانه در منطقه است و از دیگر سو، مانعی برای جنبش مردم  ایران برای بازیافت حقوق خویش و استقرار مردمسالاری می باشد.

مجامع اسلامی ایرانیان

۱۵ فروردین ۱۴۰۳ برابر با ۳ آوریل ۲۰۲۴

dabirkhaneh@majame.com

وب سایت: https://www.majame.com/